Miasta potrzebują kotów! Kocie domki znaleźliśmy m.in. w samym centrum Katowic obok bloku „Superjednostka” oraz w pobliżu Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na ul. Raciborskiej.

Jak najbardziej popieramy inicjatywę i zachęcamy do dokarmiania miejskich kotów. W tak zimne dni  miseczka pokarmu  pomoże kotom przetrwać zimę.

Miejskie koty zamieszkują piwnice, ogródki działkowe oraz parkingi. Są naturalnymi wrogami gryzoni, odstraszają szczury i myszy od osiadania się w piwnicach i garażach czy altanach śmietnikowych. Tam gdzie nie ma kotów pojawiają się gromady szczurów i myszy.
Miasta wspierają działania karmicieli kotów wolno żyjących. Możemy otrzymać karmę dla kotów, urzędy finansują też darmową sterylizacje czy kastracje miejskich kotów.
W Krakowie akcja planowana ma miejsce w marcu każdego roku. W Aglomeracji Śląskiej akcje takie są przeprowadzane zazwyczaj na koniec jesieni lub na początku zimy.

Pozostaw komentarz

Kocia Bariera to firma oferująca usługi profesjonalnego zabezpieczenia balkonów, okien oraz tarasów przed wypadnięciem zwierząt oraz zabezpieczenia budynków przeciwko ptakom.

Dane kontaktowe

Kocia Bariera
ul. Architektów 10
Kraków