Wielu z naszych klientów zainteresowanych jest bezinwazyjnym montażem siatki balkonowej. Wyjaśniamy, że taki montaż nie zawsze jest możliwy.  Specjalne zaczepy do mocowania siatki możemy kleić tylko i wyłącznie do płytek, szkła, metalu, tworzyw sztucznych oraz gładkich cegieł elewacyjnych. Dodatkowo wykorzystujemy elementy konstrukcyjne balkonu do rozciągnięcia stalowych linek unikając w ten sposób wiercenia.

Montaż bezinwazyjny nie jest możliwy w przypadku gdy elewacja jest tynkowana i chropowata. Zaczepy nie będą trzymać się na takim podłożu, a klejone do tynku odpadną razem z nim.

Dzięki zastosowaniu montażu bezinwazyjnego możemy montować siatki zabezpieczające nawet na budynkach nowych, gdzie administracja nie wyraża zgody na montaż inwazyjny. Klejone zaczepy można usunąć za pomocą chemicznych ściągaczy do klejów sylikonowych, dzięki temu po takim montażu nie pozostaje żaden ślad.

Zdarza się, że niektóre balkony wymagają montażu mieszanego. Zdjęcia z poniższej realizacji przedstawiają takie właśnie rozwiązanie. W tym konkretnym przypadku, klejone zaczepy zostały użyte do cegły elewacyjnej oraz obróbek blacharskich na dole balkonu. W elewacji otynkowanej – powyżej balkonu – zastosowaliśmy montaż inwazyjny.

 

Pozostaw komentarz

Kocia Bariera to firma oferująca usługi profesjonalnego zabezpieczenia balkonów, okien oraz tarasów przed wypadnięciem zwierząt oraz zabezpieczenia budynków przeciwko ptakom.

Dane kontaktowe

Kocia Bariera
ul. Architektów 10
Kraków