Wybór siatki jest uzależniony od wielkości i wagi kota. Nasze doświadczenie pokazuje, że siatki o oczkach o rozmiarze 19 mm oraz 28 mm są najbardziej odpowiednie na małych kotów, kociąt oraz bardzo małych ras np. devon rex.
Siatki o rozmiarze oczka 50 mm - najbardziej popularne, stosujemy dla większości dorosłych kotów.
Siatki o rozmiarze oczka 40 mm, o potrójnym splocie stosujemy dla kotów dużych, ważących ponad 10 kg, np. dla ragdolli i maincoone.
Siatki o oczku 30 mm, wzmacniane wewnątrz drucikiem stosujemy w przypadku kotów, które przegryzają siatki.
Czas montażu siatki wynosi od 2-3h. Zdarza się, że przy większych balkonach montaż może potrwać dłużej.
Zgoda spółdzielni mieszkaniowej na montaż siatki wymagana jest w szczególności w budynkach, które posiadają jeszcze gwarancje na elewacje (nowe budownictwo lub niedawno przeprowadzona termoizolacja budynku). Nasza firma oferuje pomoc przy staraniu się o taką zgodę. W przypadku jej braku oferujemy również montaż bezinwazyjny na który nie jest wymagana zgoda.
W większości wypadków nie jest wymagane zabezpieczenie terenu. Jednakże w przypadku balkonów znajdujących się nad zaparkowanymi samochodami warto wcześniej zabezpieczyć teren aby w czasie montażu pod balkonem nie było zaparkowanych samochodów.
Na wszystkie montaże dajemy 2 lata gwarancji. Dotyczy to zarówno siatki jak i całej konstrukcji nośnej. Prowadzimy serwis pogwarancyjny.
Wielu z naszych klientów zainteresowanych jest bezinwazyjnym montażem siatki balkonowej. Wyjaśniamy, że taki montaż nie zawsze jest możliwy. Montaż bezinwazyjny jest możliwy w przypadku elewacji o gładkiej powierzchni. Specjalne zaczepy kleimy do płytek, szkła, metalu, tworzyw sztucznych. Dodatkowo wykorzystujemy elementy balkonu do rozciągnięcia stalowych linek unikając w ten sposób wiercenia. Montaż bezinwazyjny nie jest możliwy w przypadku gdy elewacja jest tynkowana, chropowata. Zaczepy nie będą trzymać się na takim podłożu, a klejone do tynku odpadną razem z nim.
Wielu z naszych klientów ma wystające balkony bez zadaszenia. Na takich balkonach również możemy zamontować siatkę. W narożnikach balkonów wstawiamy aluminiowe kątowniki, które stanowią element konstrukcyjny dla rozciąganej siatki. Mamy dwie możliwości: zamknięcie balkonu siatką z trzech, bocznych stron - gdy zabezpieczamy balkon przed wypadnięciem kota lub zamknięcie siatki również od góry - gdy zabezpieczamy balkon przed ptakami.
Generalnie, w większości przypadków nie musimy nic przygotowywać na montaż siatki. Wszystkie materiały Ekipa przynosi ze sobą. Nie jest potrzebny dostęp do balkonu sąsiada. Montaż odbywa się od wewnętrznej strony balkonu/okna.

Kocia Bariera to firma oferująca usługi profesjonalnego zabezpieczenia balkonów, okien oraz tarasów przed wypadnięciem zwierząt oraz zabezpieczenia budynków przeciwko ptakom.

Dane kontaktowe

Kocia Bariera
ul. Architektów 10
Kraków