Wiosna już tuż tuż, za oknem robi się coraz cieplej, dzień staje się coraz dłuższy, po śniegu nie ma już prawie śladu. To znak że idzie wiosna. Oznacza to że niedługo zaczniemy otwierać okna i wychodzić na balkon by zażyć pierwszych zastrzyków słońca

Warto pamiętać przy tej okazji o naszych pupilach, którzy tak jak my czekali cała zimę aby teraz wygrzewać się na parapetach i balkonach w pierwszych promieniach słońca.

Koty wprost uwielbiają wygrzewać się na płytkach balkonowych, parapetach czy balustradach na balkonie. Niesie to ze sobą niestety zagrożenie dla naszego pupila. Kot może wypaść z balkonu lub okna skacząc na balustradę. Dużym zagrożeniem dal kotów są także ptaki które również korzystają z naszych balkonów.
Kot posiada instynkt łowcy który skłania go do skoków na ptaki co często kończy się wypadkiem.

Jeden źle wymierzony skok i nasz pupil ląduje na ziemi. Dlatego już dziś warto zabezpieczyć balkony i okna przed wypadnięciem kota. Koszt zabezpieczeń jest relatywnie niski w porównaniu z długotrwałym leczeniem kota po wypadku. Nie mówiąc już o naszym świętym spokoju. Dzięki zabezpieczeniu balkonów i okien siatką możemy bez obawy otwierać okna a nasz pupil będzie mógł spokojnie i bezpiecznie wygrzewać się na słońcu.

Pozostaw komentarz

Kocia Bariera to firma oferująca usługi profesjonalnego zabezpieczenia balkonów, okien oraz tarasów przed wypadnięciem zwierząt oraz zabezpieczenia budynków przeciwko ptakom.

Dane kontaktowe

Kocia Bariera
ul. Architektów 10
Kraków