W naszych miastach żyją dziesiątki jeśli nie steki gatunków ptaków.  Często spotykamy się z pytaniami jak dobrać odpowiednią siatkę dla naszych potrzeb.
Balkony w blokach lub domach jednorodzinnych najczęściej oblegane są przez duże ptaki, takie jak gołębie lub coraz częściej spotykane mewy. Do zabezpieczenia przed takimi ptakami najczęściej używa się siatki o oczku 50 mm. Gołębie oraz mewy nie są w stanie przecisnąć się przez takie oczko, a jednocześnie siatka ta jest najmniej widoczna dla mieszkańców. Siatki takie stosowane są także do zabezpieczeń hal produkcyjnych oraz zadaszeń magazynowych gdzie bardzo często gniazdują ptaki. Jest to świetne rozwiązanie dla dużych powierzchni. Siatka jest bardzo lekka dlatego nie obciąża konstrukcji hal oraz magazynów.

Do zabezpieczeń przed mniejszymi ptakami, takimi jak jaskółki polecamy użycie siatki o oczku  28 mm. Jaskółki najczęściej gniazdują w narożnikach budynków, pod gzymsami lub we wnękach okiennych, a także pod dachami. Budują gniazda z ziemi i gliny połączonej ze śliną. Niestety gniazda te jest trudno usunąć tak aby nie pozostały po nich ślady. Zabezpieczenie tych powierzchni siatką o oczku 28 mm daje pewność, że jaskółki nie przecisną się przez nią i nie zbudują tam gniazd.
Do zabezpieczeń przed najmniejszymi ptakami, takimi jak wróble polecamy siatkę o oczku 19 mm. Wróble występują najczęściej w dużych grupach dlatego są bardzo uciążliwe. Robią sporo hałasu oraz zostawiają sporo odchodów. Są to bardzo małe ptaki dlatego do zabezpieczeń przed nimi najlepiej sprawdza się siatka o najmniejszym dostępnym na rynku oczku 19 mm. Jest bardzo gęsta co daje pewność, że żaden ptak nie przeciśnie się przez nią.
Wszystkie siatki dostępne są w kolorze piaskowym, dzięki czemu siatka nie rzuca się w oczy i zlewa się z otoczeniem.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych realizacji.
Siatka o oczku 28 mm:
Siatki o oczku 50 mm:

Pozostaw komentarz

Kocia Bariera to firma oferująca usługi profesjonalnego zabezpieczenia balkonów, okien oraz tarasów przed wypadnięciem zwierząt oraz zabezpieczenia budynków przeciwko ptakom.

Dane kontaktowe

Kocia Bariera
ul. Architektów 10
Kraków